Kegelovy cviky – metody, techniky a vaše zkušenosti

Kegelove cviky

Svaly pánevního dna, které ovlivňují dělohu, močový měchýř, konečník a tenké střevo, známé také jako Kegelovy svaly byly poprvé popsány v roce 1948 doktorem Arnoldem Kegelelm, gynekologem, který vynalezl cviky jako nechirurgické léčby na uvolnění pohlavních orgánů. Zahrnutí Kegelových cviků do vašeho každodenního života vám může pomoci zlepšit problémy s pánevním dnem včetně inkontinence a také se může zlepšit váš sexuální život. Nejdůležitější je naučit se rozeznat tyto svaly a denně je posilovat.

Sleva
Máme pro vás speciální slevu na doplňky Clitorin, Vigorelle a Breastmax. Pokud máte zájem o tyto doplňky výživy na zvýšení vzrušení, zvlhčení vagíny a větší prsa , napište při objednávce VI10 za jméno a získáte slevu až 10 procent na celou objednávku. Sleva se zvyšuje při objednání více balení, navíc při objednání 3 a více produktů je doprava zdarma. Sleva 10 procent na Clitorin a další produkty platí pouze do vyprodání zásob!
Clitorin – zvýšení vzrušení pro lepší orgasmus, může pomoci pro zvýšení plodnosti pro ženy.
Vigorelle – chladivý gel pro lepší zvlhčení, prokrvení vagíny, zvýšení libida a chuti na sex.
Breastmax – pilulky na zvětšení prsou a štíhlou postavu, vhodný pro mladší i pro starší ženy. Objednat

Před tím, než začnete praktikovat Kegelovy cviky, musíte rozpoznat pánevní svaly. Tyto se nacházejí na dně pánve. Nejběžnější způsob jak je rozpoznat je zastavit tok moči během močení. Toto stažení svalů je základním prvkem Kegelových cviků. Nedoporučujeme však zadržovat tok moči během cvičení Kegelových cviků, protože to může mít za následek oslabení svalů. Před zahájením cvičení vám doporučujeme navštívit lékaře v případě, že trpíte nějakými zdravotními problémy.

Pánevní svalyŽeny, pokud stále nevíte, jak rozpoznat ty správné svaly, dejte si prst do vaginy a stáhněte svaly. Měli byste cítit stažení a posun pánve směrem nahoru. Uvolněte svaly a budete cítit jako se pánev vrací do původní polohy. Při identifikaci Kegelových svalů pomůže i malé zrcátko. Umístěte ho pod hráz, což je oblast mezi vagínou a análním otvorem. stahujte a   uvolňujte svaly. Pokud to děláte správně, měli byste vidět, jak se hráz pohybuje.

Před cvičením je dobré ujistit se, že je váš močový měchýř prázdný. Zaměřte se jen na stahování svalů pánevního dna, abyste se vyhnuli natahování jiných svalů jako například svalů hýždí, stehen, břicha … nezadržujte dech! Dejte se do pohodlné polohy! Cvičit můžete buď v sedě na židli nebo vleže. Břišní svaly musí být uvolněny. Pokud ležíte, měli byste být rovně s rukama podél těla a pokrčenými koleny, aby netrpěla vaše krční páteř.

Jak správně cvičit?

Stáhněte svaly pánevního dna na 5 sekund. Na začátek je to skvělý cvik. Nechcete si přece hned namoci svaly. Pokud by bylo 5 sekund pro vás hodně, zkraťte interval na 2-3 sekundy.

Nyní svaly na 10 sekund uvolněte. Tím se vyhněte jejich přetížení. Počítejte do deseti, než začnete s dalším cvikem.

Cvik opakujte desetkrát. To je považováno za jednu sérii. Pokud jste začali se stažením svalů na 5 sekund, stahujte je na těch 5 sekund a uvolněte na 10 sekund. Cvičení opakujte desetkrát. Napoprvé je to dostačující, a tuto sérii byste měli opakovat 3-4 krát denně, ne více.

Zkuste vydržet se staženými svaly 10 sekund. Toto magické číslo můžete dosáhnout postupně během několika týdnů. Dále již však není efektivní prodlužovat čas nebo zvyšovat počet sérií. Jedna série s 10 sekundovým stažením a 10 sekundovým uvolněním svalů opakovaná 3-4 krát denně bohatě stačí.

Výsledky

Kegelove cviky výsledky

Pokud si chcete opravdu zvyknout, měli by se Kegelovy cviky stát součástí vašeho každodenního života. Opakovat cviky 3-4 krát denně je proveditelné, protože cviky netrvají dlouho. Můžete si určit, že budete cvičit ráno, odpoledne a večer místo toho, abyste si určovaly nějaký konkrétní čas.

Na těchto cvicích je skvělé, že se dají cvičit, aniž by o tom kdokoliv věděl. Můžete je dělat například když jste v práci za počítačem, během oběda s přáteli nebo při sledování televize. Pro začátečníky to může být náročné, ale jakmile se naučíte rozpoznávat ty správné svaly, můžete cviky provádět opravdu kdekoliv. Pokud budete cvičit pravidelně, výsledky můžete vidět už po pár měsících. Pokud trpíte inkontinencí, je důležité nepřestávat s cvičením, protože po ukončení cvičení by se mohla vrátit.

Naše doporučení tedy zní pravidelně a zejména správně provádět Kegelovy cviky. V případě, že byste neuměli rozpoznat ty správné svaly, klidně se obraťte na svého lékaře. Cvičení doporučujeme v kombinaci s užíváním doplňků stravy:

Ultra Potencenejlepší přírodní pilulky, které zaručují rychlé zvýšení potence, mají skutečně rychlý efekt, vysoká cena

Vimax Pillsnejexkluzivnější produkt napomáhající zvýšení ejakulace s dlouhodobým efektem za nízkou cenu

PRO ŽENY: Clitorin nejlepší pilulky pro ženy na zvýšení vzrušení při pohlavním styku, které zaručují také rychlé zvýšení chuti na sex pro lepší orgasmus, mají dlouhodobý efekt, nízká cena

POZOR: Sleva platí pouze do vyprodání zásob! Dnes si produkt koupilo už 5 zákazníků.
Získejte věrnostní slevu 10 procent na celou vaši objednávku. Stačí napsat VZ10 za jméno při objednávce a sleva je vaše! Akce platí pro všechny produkty na vigrx.cz.
Rate this post

Leave a Reply